top of page

Íjászat Hete

Így is titulálhattuk volna az elmúlt hetet, hiszen február 17-18-án évi HDH-IAA Történelmi Teremíjász Európa Bajnokság, február 19-20-án HDH-IAA 3D Teremíjász Európa Bajnokság, majd február 21-én a IFAA Teremíjász Országos Bajnokság került megrendezésre Budapesten a FEHOVA kiállítás keretein belül.

A történelmi EB-n 155 versenyző 6 országból képviseltette magát, ahol érdekelt volt két versenyzőnk: Huszár Bertold és Andrékovics Balázs. Az első nap 36 cél összesen 111 lövéssel. 2 nap 18 cél 54 lövéssel, ez összesen 54 célon 165 lövés.

Balázs – aki betegen lőtte végig a két napot – hetedikként végzett a mini fiú tradicionális íj kategóriában. Bertold a kadet fiú vadászíj kategóriában másodikként állhatott a dobogóra. Mindkét fiúnak nehéz és megterhelő volt a verseny, de becsülettel helytálltak és megbirkóztak a feladattal. Az első ilyen nagy jelentőségű versenyük volt, de biztosan nem az utolsó.

A 3D Eb-n sajnos egyesületünk nem indított versenyzőt, de vasárnap a Teremíjász OB-n Jenei Endre képviselte csapatunkat junior férfi csigás kategóriában. Itt összegyűlt az ország apraja-nagyja. A tradicionális és vadászíj kategóriák délelőtt lőttek, a csigás és olimpiai íj pedig délután. Ebéd utáni szieszta helyett céltábla lövészet következett, körönként öt lövéssel, fordulónként hat körben, két fordulóban, így összesen 60 lövéssel, amely összértéke 300 pont volt. Sajnos itt Endre lecsúszva a dobogóról 5-ként zárta a napot. Mindhárom fiú becsülettel helytállt ezeken a nagynevű megméretetéseken és eredményeikhez gratulálok! BÜSZKE VAGYOK RÁTOK!!!